رویدادها

برگزاری سومین جشنواره رویداد از افسانه تا اصالت

سایت اطلاع رسانی فرش ایران - کارپتور


امیرحسین روشن ضمیر بنیانگذار استارتاپ چمروش در گفتگو با کارپتور از برگزاری سومین جشنواره نمایش قالی های برگزیده ایران با عنوان از افسانه تا اصالت خبر داد.

جایگاه والای جهانی قالی ایران را مرهون تولیدکنندگان و هنرمندان خلاقیم
روشن ضمیر افزود: «فرش دستباف ایران به عنوان نماد هنر اصیل ایرانی، در جهان شناخته شده و مورد احترام است، بطوریکه موزه‌ها و مکان‌های فاخر جهان از آن برای نمایش شکوه و جلال خود استفاده می‌کنند. این جایگاه والا مدیون تولیدکنندگان و هنرمندان خلاقی است که با تلاش فراوان و دقت هنری، قالی‌های نفیس و چشم‌نواز ایرانی را تولید می‌کنند و به اعتبار فرهنگ و هنر ایران می‌افزایند.
شرکت چمروش، با درک دقیق جایگاه این تولیدکنندگان و هنرمندان و در جهت کمک به انعکاس هرچه بهتر و فراگیرتر آثار تولیدی آنان و نیز فراهم ساختن زمینه های حفظ، ارتقاء و استمرار حق مالکیت فکری و هنری ایشان، مجموعه اقداماتی را تدارک دیده و به اجرا در آورده که برگزاری جشنواره از افسانه تا اصالت یکی از نمودهای بارز آن است

وی اضافه کرد، این شرکت مفتخر است که طی دو دوره جشنواره، در فروردین و خردادماه 1402، بخشی از زیباترین قالی های چشم نواز تولیدکنندگان ایرانی را با همکاری معتبرترین جایگاه تخصصی آن؛ موزه فرش ایران، به نمایش گذارده و معرفی نماید. با توجه به استقبال و انتظار بازدیدکنندگان، اعم از خریداران، تجار داخل و خارج کشور، پژوهشگران و دیگر علاقمندان به هنر قالیبافی ایران و در ادامه ی مسیر معرفی جهانی آثار تولیدکنندگان معاصر قالی ایرانی، بر آنیم تا سومین دوره این جشنواره را بمدت چهار روز از تاریخ 22 تا 25 خردادماه 1403 در موزه فرش ایران، با مشارکت تولیدکنندگان برتر فرش های فاخر ایران به اجرا درآوریم.


روشن ضمیر : اطلاعات تکمیلی و برنامه های این جشنواره روز شنبه 19 خردادماه در یک نشست خبری
توسط رئیس موزه فرش اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است سومین دوره جشنواره از افسانه تا اصالت توسط موزه فرش ایران و با همکاری شرکت استارتاپی چمروش و شرکت آریا برنا اندیش هنر باجرا در خواهد آمد. اخبار و اطلاعات بیشتر پیرامون این رویداد در سایت اطلاع رسانی فرش ایران، به عنوان مجری رسانه ای این رویداد، منعکس خواهد شد. پیشتر و در دوره گذشته این جشنواره 26 تولیدکننده و مجموعه دار آثار متنوعی از فرش ایرانی را به نمایش گذاردند.

 

آرشیو اخبار و ریودادهای
جشنواره از افســانه تا اصـالت
آرشیو اولین دوره برگزاری رویداد نمایش گزیده دستبافته‌های اصیل ایران
آرشیو دومین دوره برگزاری رویداد نمایش گزیده دستبافته‌های اصیل ایران

 

 

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.