گزارش

سفیر ژاپن در ایران:

فرش ایران بخشی از سبک زندگی ژاپنی‌ها شده است

سفیر ژاپن در تهران گفت: ایران محل پیدایش فرش‌های دستبافت است و گبه در ژاپن بسیار معروف شده است. فرش های ایرانی به سادگی جای خود را در سبک زندگی ژاپنی‌ها باز کرده‌اند.

 

آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در همایش توسعه صادرات فرش ایران با بیان اینکه از سال ۲۰۲۰ این فرصت را داشتم تا با فرهنگ و سنت ایرانی آشنا شوم، گفت: ژاپن و ایران دوستی سنتی طولانی دارند که به قرن هفتم میلادی بازمی‌گردد. وزیر اسبق امور خارجه سال گذشته سفری به ژاپن داشتند که نشان دهنده روابط دو کشور است. نخست وزیر جدید ژاپن نیز دوست ایران است و به عنوان رییس کمیته ایران و ژاپن کار کرده است.

وی گفت: پس کنترل پاندمی سعی کردیم تا تعامل جدی تری داشته باشیم. ایران محل پیدایش فرش‌های دستبافت است و گبه در ژاپن بسیار معروف شده است. فرش های ایرانی به سادگی جای خود را در سبک زندگی ژاپنی‌ها باز کرده‌اند.

وی افزود: این موضوع نشان دهنده تشابه فرهنگی دو کشور است. سبک زندگی پس از کرونا تغییر کرده است و در چنین شرایطی فرش ایرانی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و استفاده از آن نیز افزایش یافته است. اخیرا برخی آمارها نشان می‌دهد که واردات فرش از ایران به ۱۰ میلیون دلار رسیده که سه درصد واردات از ایران را تشکیل می‌دهد. فرش دستباف ۸۰ درصد این آمار را شامل می‌شود. امیدوار هستیم تا بازار فرش ماشینی نیز توسعه پیدا کند.

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.